Kierownik budowy jest powoływany przez inwestora i odpowiada za realizację budowy zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego, rozporządzeń i powołanych w nich Polskich Norm. Do sprawowania tej funkcji są wymagane uprawnienia nadawane przez samorząd zawodowy inżynierów budownictwa. Usługę kierownika budowy oferuję w Słupsku i okolicach.
Zatrudnienie inspektora nadzoru pozwala uniknąć błędów, zaniedbań i nadużyć finansowych na budowie. Eliminuje koszty i znacznie ułatwia inwestorowi bezpieczne przeprowadzenie inwestycji. Pełniąc tę funkcję reprezentuję interesy inwestora na budowie. Usługę inspektora nadzoru oferuję w Słupsku i okolicach.
Zadaniem inspektora nadzoru inwestorskiego jest udzielenie wszechstronnego wsparcia Inwestorowi w trakcie budowy. Ma on za zadanie czuwać nad prawidłowością wykonywanych prac, zapobiegać i eliminować nadużycia. Jest to osoba, która działa tylko i wyłącznie w interesie Inwestora.
Podejmując się sprawowania nadzoru inwestorskiego na bieżąco sprawdzam jakość użytych materiałów oraz wykonywanych robót i ich zgodność założeniami projektowymi, dokumentacją, założonym harmonogramem i budżetem. Uczestniczę w odbiorach częściowych, w szczególności robót ulegających zakryciu, instalacji, przewodów kominowych i urządzeń technicznych, a także w odbiorze końcowym budynku. Prowadzę kontrolę zgodności wpisów do dziennika budowy zgodnie ze stanem faktycznym. Wspieram Inwestora w wyborze materiałów i wykonawców. Podejmuję się także zadań trudnych - kontynuacji realizacji budów na których doszło do nieprawidłowości czy konfliktów. W przypadku opóźnień lub innych zakłóceń proponuję rozwiązania mające na celu wyjście z trudnych sytuacji.
Inspektor nadzoru jest upoważniony do wydawania poleceń kierownikowi budowy. Ma to szczególne znaczenie, kiedy inwestycja jest realizowana przez wykonawcę zapewniającego kierownika budowy we własnym zakresie. W takiej sytuacji, w razie pojawienia się wątpliwości co do prawidłowości prowadzonych robót budowlanych, kierownik budowy jako strona sporu zazwyczaj broni interesu wykonawcy. Prawo inspektora nadzoru do wydawania poleceń kierownikowi budowy wynika z art. 26 Prawa Budowlanego.
Inspektor nadzoru – biuro.
Na życzenie inwestora, inspektor nadzoru sprawuje kontrolę nad dokonywaniem rozliczeń z wykonawcami. Działanie to polega przede wszystkim na wstrzymywaniu płatności do momentu całkowitego wykonania robót budowlanych lub określonego etapu budowy. W celu utrzymania prawidłowego przebiegu prac koncentruję się na zachowaniu zasady, zgodnie z którą dokonywanie płatności nie może następować przed dokonaniem odbioru. Tym samym inwestorzy mają gwarancję, że usunięcie usterek będzie przebiegało sprawnie. W przypadku pojawienia się wątpliwości co do zakresu lub jakości wykonanych robót, egzekwowanie usunięcia nieprawidłowości jest dużo bardziej efektywne, kiedy płatność następuje po odbiorze końcowym.
Dokonam odbioru wykonanych prac w oparciu o projekt, umowę lub inne ustalenia. Sprawdzę poziom jakości zrealizowanych elementów oraz zweryfikuję ilość i jakość zastosowanych materiałów. Realizuję odbiory jako kierownik budowy i inspektor nadzoru, a także przyjmuję zlecenia na odbiory pojedynczych etapów.
Zlecenie przeprowadzenia odbioru domu od dewelopera.
Po potwierdzeniu dostępności i rezerwacji terminu prosimy o przesłanie na e-mail adresu, rzutów, opisu technicznego budynku (znajdują się one w załączniku do umowy), ewentualnych zmian aranżacyjnych ustalonych z deweloperem oraz numeru telefonu. Jeśli nie mają Państwo skanu lub wersji elektronicznej, prosimy o zabranie dokumentów na odbiór. Warto pamiętać o zabraniu całej umowy – w trakcie odbioru może się przydać w rozwiązaniu kwestii spornych dotyczących sposobu obliczania powierzchni czy też standardu wykonania.
Po usunięciu usterek wykazanych podczas pierwszego odbioru deweloper wyznacza kolejny termin. Zwykle nasza pomoc nie jest już potrzebna – wystarczy sprawdzić , czy usterki zawarte w protokole zostały usunięte. Jeśli jednak nie czują się Państwo na siłach, bądź mają wątpliwości, czy deweloper podszedł poważnie do sprawy, chętnie pomożemy w ponownym odbiorze.
Zestawienie kosztów realizacji projektu budowlanego. Określę rzeczywiste koszty budowy, a także procentowy udział robocizny, materiału, sprzętu i narzutów. Dla każdej pozycji przygotuję odrębną listę materiałów. Usługę kosztorysowania oferuję w Słupsku i okolicach, a także zdalnie - na terenie całej Polski.
Co zawiera kosztorys?
Dlaczego warto wykonać kosztorys?
Zlecenie wykonania przeglądów
W przypadku chęci zlecenia przeglądu zlecający powinien dostarczyć wszelką dokumentację stanu technicznego obiektu tj. książkę obiektu budowlanego (jeżeli posiada), wszelkie oceny i ekspertyzy techniczne czy też wcześniejsze protokoły przeglądów obiektu lub dokumentację fotograficzną. Zlecający powinien także określić powierzchnię i wysokość obiektu budowlanego a także jego rodzaj (np. hala stalowa, magazyn, biurowiec).
Zużycie budynków jest naturalnym procesem wynikającym głównie z oddziaływania ludzi, czynników atmosferycznych i upływu czasu. Ze względu na zagrożenie życia i zdrowia ludzi jakie może powstać w wyniku nieprawidłowego funkcjonowania konstrukcji i instalacji, są one poddawane przeglądom okresowym. Niezależnie, czy jest to budynek mieszkalny wielorodzinny, biurowy, usługowy,hala magazynowa lub produkcyjna,- to na właścicielu obiektu spoczywa obowiązek zgłoszenia obiektu do przeprowadzenia przeglądów w terminach określonych w Prawie Budowlanym.
Najczęstszymi nieprawidłowościami są przecieki w uszkodzonych pokryciach dachowych i izolacji powodujące zawilgocenia fundamentów i przegród budowlanych, nieszczelność stolarki, uszkodzenia mechaniczne elementów budynku. Rzadziej występującymi zjawiskami, jednak stanowiącymi dużo większe zagrożenia, są nadmierne ugięcia, zarysowania lub inne objawy niewłaściwej pracy konstrukcji budynku. Wszystkie te elementy powodują szybką degradację budynku.
Na podstawie przeprowadzonego przeglądu sporządza się protokół będący zestawieniem nieprawidłowości występujących w obiekcie wraz z określeniem stopnia zagrożenia jaki stanowią one dla budynku i przebywających w nim osób, a także zalecany czas i sposób ich usunięcia. Załącznik do protokołu stanowi dokumentacja fotograficzna, a także- w zależności od zakresu zlecenia- orientacyjny lub szczegółowy kosztorys napraw. Przeprowadzenie okresowego przeglądu technicznego jest więc nie tylko spełnieniem obowiązku wynikającego z przepisów Prawa Budowlanego. Podjęcie działań wskazanych w dokumentacji obiektu zapewnia bezpieczeństwo jego użytkownikom, pomaga utrzymać budynek w dobrym stanie technicznym i wizualnym i w znacznym stopniu ogranicza zakres i koszt napraw. Zapobiega również nadmiernej utracie wartości obiektu spowodowanej ograniczeniami walorów użytkowych i estetycznych.
Zakres inwentaryzacji
Dokumentacja inwentaryzacyjna
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń pomiarowych inwentaryzacje realizowane są bardzo sprawnie i w krótkich terminach.